AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI 2017-07-04T10:17:32+00:00

Dołączyła do nas Winnica Darius

Powstała w 2014 roku w Gwoźnicy Górnej, gmina Niebylec. Po więcej informacji zapraszamy na kartę winnicy (wejdź).

Czas dobrego sera – Czas polskiego wina

VII Festiwal Czas Dobrego Sera 17-18. 06. 2017

Z radością zapraszamy na VII edycję naszego festiwalu “Czas Dobrego Sera”, która od 17 do 18 czerwca (w sobotę i niedzielę po Bożym Ciele) odbywać się będzie w królewskim Sandomierzu. Jak mówi pomysłodawca i dyrektor festiwalu Jacek Szklarek, „niezmiennie od samego początku celem festiwalu jest podnoszenie jakości polskiego mleczarstwa, tego na wielką i małą skalę oraz zwracanie uwagi polskiego konsumenta na różnorodność produktów na bazie mleka.

Do udziału w naszym festiwalu zapraszamy wyłącznie najlepszych producentów serów zagrodowych oraz najlepsze, nieliczne polskie mleczarnie oraz zakłady przetwórstwa mleka. Ze szczególną sympatią odnosimy się do małych, rodzinnych gospodarstw, które zdecydowały się na produkcję tzw. serów zagrodowych na bazie surowego mleka”.

Po raz kolejny na szeroką skalę obok serowarów do Sandomierza zaproszono polskich winiarzy. Jest ich już ponad setka, zaś już około 40 legalnie z banderolami sprzedaje swoje wina. W Sandomierzu organizatorzy spodziewają się około 20 polskich winnic z całej Polski. Ser i wino, to para ponoć lepsza od małżeństwa, dlatego organizatorom zależy, by wzrastać razem w tym niezawodnym duecie, dlatego też festiwal od tej edycji to nie tylko „Czas Dobrego Sera”, ale również „Czas Polskiego Wina”.

I tak w Sandomierzu pojawią się między innymi następujące winnice: Płochockich, Nad Jarem, Sandomierska, Sztukówka, Modła oraz słynna miodosytnia Pasieka Jaros, która w tym roku zaprezentuje pełną paletę swoich miodów pitnych z Miodem Koronnym i Czeremszakiem na czele. Dopełnieniem polskich trunków w Sandomierzu z pewnością będą doskonałe nalewki, między innymi te wytwarzane przez Karola Majewskiego z Łomianek pod Warszawą.

Po więcej informacji zapraszamy na www.czasdobregosera.pl

DNA researchers claim that Cherokees are from the Middleeast

There’s certainly zero plagiarism and utterly free changes if your student isn’t over the moon along with the last product. This is why a growing number of pupils choose to use the assistance of essay writing service. Several pupils become weighed down by taking advantage of their schoolwork, but a number of them have additionally found help by making use of their homework, particularly Pay-for-essay.biz by utilizing their essays. (więcej…)