XII Międzynarodowe Dni Wina

Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Już po raz dwunasty w Jaśle odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Wszystkich miłośników wina i dobrej zabawy zapraszamy w ostatni wakacyjny weekend 26-27 sierpnia.

Jasło od wielu lat określane jest mianem „stolicy odrodzonego polskiego winiarstwa”. Jasielskie wino nie tylko cieszy się ogromnym uznaniem środowiska winiarskiego, ale również jest produktem, z którego słynie miasto. Dla jednych winiarstwo jest pasją, dla innych przerodziło się w sposób na życie. Przyjeżdżających gości miasto wita rondem obsadzonym winoroślą, a niedalekie wzgórze porasta miejska winnica. Przez Jasło i okolicę przebiega „Jasielski Szlak Winny” tworzony przez kilkanaście lokalnych winnic. Enoturystom proponują one zwiedzanie, degustacje, szkolenia, a regionalne produkty lokalne stanowią idealne dopełnienie oferty.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle to jedna z największych w kraju imprez winiarskich. Corocznie w ostatni weekend sierpnia przjeżdża na nią kilkudziesięciu winiarzy z kraju i zagranicy oraz tysiące gości. Winiarze oferują do degustacji kilkast rodzajów win, w tym nagrodzone podczas odbywającego się w Jaśle prestiżowego Konkursu Polskich Win. Goście mogą uczestniczyć w tematycznych warsztatach winiarskich, pokazach i prezentacjach lub odwiedzić winnice, które otwierają swoje podwoje podczas Dni Otwartych. Imprezie towarzyszy jarmark produktów lokalnych i koncerty.

Dni Wina są świętem ziemi jasielskiej, prezentującym jej kulturę, sztukę, tradycje i zwyczaje. Dają również możliwość przybliżenia uczestnikom kultury miast zaprzyjaźnionych z Jasłem.

Przyjedź do Jasła… warto!