Geneza powstania

Geneza powstania 2017-07-02T00:32:07+02:00

Pomysł utworzenia Podkarpackiego Szlaku Winnic narodził się podczas pisania pracy magisterskiej pt. „Winnice jako specyficzny produkt turystyczny Polski – metody promocji”, autorką pracy jest Magdalena Grela (Dul), promotorem Prof. nadzw. dr hab. inż. Jan Krupa. Praca zdobyła I nagrodę Ministra Sportu i Turystyki w krajowym konkursie na najlepszą pracę magisterską z dziedziny gospodarki turystycznej w 2008 r.

Strona internetowa Podkarpackiego Szlaku Winnic

Pierwsza edycja strony Podkarpackiego Szlaku Winnic powstała w 2009 r., po przerwie w 2017 r. wracamy z nową odsłoną strony. Od początku istnienia jest ona utrzymywana z prywatnych środków autorki. Jesteśmy na etapie poszukiwania Partnerów, którym bliski jest rozwój winiarstwa i turystyki winiarskiej na Podkarpaciu oraz promocja naszego regionu w kraju i na świecie.

Jeżeli uważasz, że możesz w jakiś sposób przyczynić się do dalszego rozwoju Podkarpackiego Szlaku Winnic – zapraszamy do kontaktu. Wszelkie formy pomocy, współpracy są mile widziane.

Celem Podkarpackiego Szlaku Winnic jest promocja turystyki winiarskiej (tzw. enoturystyki) oraz szeroko pojętego winiarstwa na terenie województwa podkarpackiego. Oprócz strony internetowej dotychczas powstały trzy foldery reklamowe pt. „Podkarpacki Szlak Winnic”. Pierwszy folder powstał jako załącznik do nagrodzonej pracy magisterskiej, dwa kolejne są efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Winiarzy Podkarpacia.

 

Na Zachodzie i nie tylko winiarskie szlaki to doskonały pomysł na promocję turystyczną danego regionu. Województwo podkarpackie jest najprężniej rozwijającym się „regionem winiarskim” w Polsce, posiada dobre warunki to uprawy winorośli, doskonałych nauczycieli (m.in. Romana Myśliwca), którzy z oddaniem przekazują wszelkie tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Wina z Podkarpacia są coraz lepsze, smaczniejsze, swą wysoką jakością zdobywają nagrody na międzynarodowych i krajowych konkursach winiarskich.

Poprzez rozwój Szlaku chcemy wykorzystać szansę i promować nasz region, który mamy nadzieję, stanie się m. in. dzięki Podkarpackiemu Szlakowi Winnic, bardziej konkurencyjny na tle innych regionów w Polsce.

Obecnie Podkarpacki Szlak Winnic liczy 39 winnic z terenu Podkarpacia.

Zapisz

Wesprzyj Podkarpacki Szlak Winnic