345

345 2017-06-25T18:36:53+02:00

Opis winnicy

Jan Lubera
Błażowa, powiat rzeszowski
Założona w 2007, powierzchnia 1,50 ha


Zaczęło się od win owocowych, które nigdy nie przyniosły wystarczającego zadowolenia. Ciągły niedosyt zaowocował turystycznym wyjazdem w 1998 roku nad Mozelę i sprowadzeniem pierwszych winorośli, a następnie powrotem w to samo miejsce w celu poznawania tajników zawodowych winiarstwa. Od tego czasu nie istnieją inne zainteresowania i inne wina. Życie rodzinne i zawodowe podporządkowane zostało jednej pasji – winiarstwu. Szczęśliwie, cały ten proces połączył się ze szkoleniami prowadzonymi w ramach projektu Podkarpackie winnice i Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia, zapoczątkowanymi przez Romana Myśliwca. Ofertę swojego sklepu w Rzeszowie, w którym było trochę drobnych artykułów winiarskich, można było teraz poszerzyć o bardziej zawansowane urządzenia do produkcji winiarskiej. Wszystkie siły i środki skierowane zostały na budowę winnicy i winiarni na wzgórzach Błażowej. Kolejne nasadzenia wykonano w 2007, 2008 i 2009 roku. Budowana winiarnia będzie częścią gospodarstwa enoturystycznego, łączącego wspaniałe otoczenie: góry, lasy i wodę oraz dobre jedzenie wraz z winem wyprodukowanym z własnych nasadzeń. Dopełnieniem ma być czynny sportowy wypoczynek.

Uprawiane odmiany: Regent, Traminer, Marechal Foch, Phoenix, Bianca, Riesling, Muskat Ottonel, Grüner Veltliner, Aurora, Sibera.

Jan Lubera jest członkiem Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia oraz uczestnikiem programów Podkarpackie winnice i Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia.

Moment właściwych narodzin winnicy nastąpił wiosną 2008 roku.

Sadziliśmy z duszą na ramieniu gdyż jedyne doświadczenie z rolnictwem to był przydomowy ogródek, a tu takie wyzwanie; drżenie sekatora „czy aby na pewno dwa pąki wystarczą?, czy tych korzonków nie przyciąłem za krótko? I w ogóle: Boże, w co ja się pakuję?!!”

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę 345 rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Jan Lubera
ul. Chodkiewicza 7/2
35-051 Rzeszów

  • +48 784 084 004

  • lubera@wp.pl

  • www.janlubera.pl

Lokalizacja

Inne winnice