Emilia

Emilia 2017-06-25T18:39:22+02:00

Opis winnicy

Maciej Stanisław Sura
Dubiecko, gmina Dubiecko, powiat przemyski
Założona w 2007, powierzchnia 0,51 ha


Winnica jest sposobem ukierunkowania niewielkiego 5 hektarowego gospodarstwa rodzinnego i zdecydowanie pójściem w kierunku enoturystyki. Nasze doświadczenia z winnicami to kilkuletnie uczestnictwo w pracach w winnicach w południowej Toskanii. Mieliśmy szczęście współpracować przy prowadzeniu i pielęgnacji jednej z winnic z agronomem winnic Cardetto z Umbrii i agronomami Vecchia Cantina, jednym z producentów Vino Nobile i Rosso di Montepulciano. Praca ta i zażyłość z właścicielami znajdującej się na terenie winnicy agroturystyki, zdecydowało o charakterze naszego gospodarstwa. Wiele jego elementów jest dopiero w budowie, a sama winnica ma dopiero trzeci rok. Naszym założeniem jest także niewielka produkcja wina, być może także win słomkowych. Za poradą pana Myśliwca i pana Ranchino, dobraliśmy sadzonki na pierwsze nasadzenia. Nie brakuje wśród niech winogron deserowych.

Teraz pragniemy rozszerzyć nasadzenia do 1,5 ha na południowym stoku malowniczych wzgórz, z których rozciąga się widok na dolinę Sanu. Łatwo tutaj trafić na kilka szlaków turystycznych, jak i własny szlak Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej oraz szlak wodny Sanok – Przemyśl. Docelowo chcemy przygotować dla turystów 5 pokoi noclegowych na parterze i poddaszu, każdy poziom wyposażony będzie w łazienki i wspólne kuchnie.

Uprawiane odmiany:
W winnicy: Regent, Rondo, Leon Millot, Gewürztraminer, Hibernal, Aurora, Bianca, Seyval Blanc, Polar, Jutrzenka, Kristaly, Einset Seedless, V64035, Muller Thurgau.
W ogrodzie: Swenson Red, Cardinal, Alden, Festivee, Montepulciano, Cabernet, Agat, Rondo, Nero, Fragolino, Sangiovese, Regina.

Z winnicą związane jest gospodarstwo rolne oraz projektowana agroturystyka Girasole. Ponieważ rozwój winnicy zakłada 4-letni plan wprowadzania roślin do produkcji, na razie nie uzyskujemy owoców na wino. Docelowo planujemy wyrób wina na własne potrzeby i na potrzeby agroturystyki.

Zajmujemy się również prowadzeniem sklepu internetowego MS Winnica (www.winnica.shop.pl)

Właściciel jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej, Klubu Jeździeckiego Dragon oraz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, ukończył:

– szkolenie winogrodnicze ODR w Przemyślu,
– kursu cięcia i pielęgnacji winnic Stowarzyszenia Rolniczego w Orvieto,
– kurs Prawo i Agroturystyka.

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Emilia rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Maciej Stanisław Sura
Przedmieście Dubieckie 55
37-750 Dubiecko

  • maciejdroga@onet.pl

Lokalizacja

Inne winnice