Ewy

Ewy 2017-06-25T18:39:56+02:00

Opis winnicy

winnica_vanellus_1

Winnica EWY – Jasło
Ewa i Janusz Wawro
Jasło, powiat jasielski
Założona w 2006, powierzchnia 0,10 ha


Początkowo winiarstwo było jednym z tematów, jakimi właścicielka – dziennikarka, zajmowała się służbowo. Szybko okazało się jednak, że 40 – arowa działka położona w malowniczej dolince, na południowo-zachodnim stoku, bezpośrednio nad domem właścicieli, idealnie nadaje się do uprawy winorośli.

Wiosną 2006 r. posadzili pierwsze 5 arów winnicy, dwa lata później kolejne 5 arów i już planują dalsze nasadzenia.
Winnica powstała i jest prowadzona w oparciu o wskazówki i nadzór merytoryczny Romana Myśliwca.

Połowa z posadzonych odmian to Rondo i Regent, poza tym Swenson Red, Leon Millot, Marechal Foch, Aurora, Heridan, Jutrzenka i kilkanaście odmian deserowych. Łącznie ponad 300 krzewów. W 2008 roku z zebranych owoców właściciele zrobili swoje pierwsze wina.


Należą do Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, brali udział w programach „Podkarpackie winnice” i „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”. Na razie wino robią na użytek własny, w przyszłości myślą o sprzedaży w formie degustacji.

Zdobyte doświadczenie i wiedzę właścicielka winnicy wykorzystała pisząc pracę magisterską na Wydziale Ekonomicznym WSIiZ w Rzeszowie, specjalność Dziennikarstwo Gospodarcze i PR, na temat „Fenomen promocyjny podkarpackiego wina”.

 

 
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia oraz braliśmy udział w programie „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Ewy, rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Ewa i Janusz Wawro
ul. Gorajowicka 15
38-200 Jasło

  • + 48 503 193 392

  • jasloewawro@poczta.onet.pl

Lokalizacja

Inne winnice