Jasiel

Jasiel 2017-06-25T18:42:13+02:00

Opis winnicy

Elwira i Wiktor Szpak
Jareniówka, powiat jasielski
Założona w 2001, powierzchnia 0,80 ha


Winnica Jasiel położona w miejscowości Jareniówka k. Jasła została założona w 2001 r. Pierwsze wino zrobiono z 10 arowej działki w 2003 r. Kolejne lata to poszerzenie areału winnicy do 0,80 ha oraz wprowadzenie nowych odmian winorośli celem właściwego ich wyboru do dalszych nasadzeń. Wysoka ocena win na różnych degustacjach krajowych i zagranicznych oraz ich powtarzalność skłoniły nas do założenia „Winnicy Jasiel II”. Duży areał działki 2,20 ha, niepowtarzalna lokalizacja w pobliżu Karpackiej Troi ze zróżnicowaniem glebowym (less z podłożem głębokiego łupka), wnosi zapał i ciekawość do dalszych inwestycji.

Posiadamy bazę enoturystyczną, a także organizujemy degustacje. Od roku 2004 prowadzimy zarejestrowaną szkółkę winorośli oraz ich import. Winnica Jasiel została zarejestrowana w Agencji Rynku Rolnego i jest na etapie uzyskania pozwolenia sprzedaży wyprodukowanego wina.


Obecnie produkujemy wina wytrawne białe i czerwone z 12 odmian: Aurora, Bianca, Seyval Blanc, Jutrzenka, Ortega, Libera, Muskat Odeski, Roesler, Acolon, Rathay, Rondo i Regent.

Właściciel należy do Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia i był uczestnikiem wszystkich szkoleń w programie „Podkarpackie winnice” oraz „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Jasiel rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Wiktor Szpak
Jareniówka 163
38-200 Jasło

  • +48 13 448 58 79

  • wiktor@winnicajasiel.pl

  • www.winnicajasiel.pl

Lokalizacja

Inne winnice