Mierzejewskich

Mierzejewskich 2017-06-25T18:49:40+02:00

Opis winnicy

Grzegorz i Beata Mierzejewscy
Chmielnik, gmina Chmielnik, powiat rzeszowski
Założona w 2009, powierzchnia 0,10 ha


Winnica Mierzejewskich położona jest na stoku o południowo–zachodnim skłonie w południowej części pasma Św. Marii Magdaleny w Chmielniku Rzeszowskim. Pasmo to tworzy rozłożyste wzniesienie o długości 20 km. To doskonały teren do spacerów i wycieczek. Działem pasma prowadzi szlak turystyczny z Rzeszowa do Łańcuta. W rejonie pasma Magdalenki jest wiele miejsc osobliwych i tajemniczych, owianych czarami ludowych legend i podań. Nieopodal winnicy zlokalizowane są ciekawe przysiółki. Pierwszy to Rzym, gdzie podobno był zwyczaj wybierania raz do roku miejscowego „papieża”. Inna historia wiąże się z przysiółkiem Grodzisko. Według historyków wzniesienie i nazwa części wsi Grodzisko wskazuje, że miał być tu niegdyś warowny gród. W przysiółku Grabówka w latach 1925-1930 odkryto wodę mineralną – solankę mającą wysokie wartości lecznicze. Niemal z całej powierzchni pasma Magdalenki można podziwiać wspaniałe widoki.

W takiej scenerii usytuowana jest winnica. Leży ona na wysokości od 300 do 330 m n.p.m. Uprawa wina zajmuje powierzchnię 10 arów. Pierwszych nasadzeń dokonano w 2009 roku. Uprawiane odmiany: Regent i Seyval Blanc.

Grzegorz Mierzejewski należy do Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Posiada tytuł mgr inż. eksploatacji maszyn przemysłu spożywczego i przetwórstwa owocowo-warzywnego. Regularnie podnosi kwalifikacje w obszarze winiarstwa.

Kursy i szkolenia odbyte przez właściciela:

– Mistrz w zawodzie winiarza (2009)
– Turystyka wiejska, gospodarstwo agroturystyczne (2009)
– Szkolenie w zakresie badania zawartości SO2 w winach (2009)
– Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy (2010).

W przyszłości właściciele planują wybudować na terenie winnicy obiekt do przerobu i przechowywania wina.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Mierzejewskich rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Grzegorz Mierzejewski
35-323 Rzeszów
ul. Tatrzańska 4

  • mierzejewski@wp.pl

Lokalizacja

Inne winnice