Mieszko

Mieszko 2017-06-25T18:50:17+02:00

Opis winnicy

Jolanta i Andrzej Ligęzka
Dębica, powiat dębicki
Założona w 2006, powierzchnia 0,15 ha


U progu Karpat na pograniczu dwóch krain geograficznych Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego na południowych peryferiach Dębicy na stoku pomiędzy dwoma potokami Gawrzyłowskim i Budzisz zlokalizowana jest Winnica Mieszko. Miejsce to jest bardzo urokliwe i spokojne, widać stąd panoramę miasta oraz sąsiednie wzniesienia porośnięte lasem bukowym, który stanowi naturalną osłonę przed wiatrem.

Stok o skłonie południowo-zachodnim nachylony jest pod kątem około 30 stopni na wysokości około 270 m n.p.m. Powyżej znajduje się dom, w którym mieszkamy.

Podstawę gleby stanowi flisz karpacki – niejednorodna, krucha, łatwo rozsypująca się osadowa mieszanina: łupków, margli, glin, iłów, zlepieńców i piaskowców z dużą zawartością wapnia. W naszej winniczne dominują głównie odmiany towarowe do produkcji wina: Regent, Rondo, Roesler, Seyval Blanc, Hibernal, Bianca, Muskat Odeski oraz po kilka krzewów odmian deserowych.

Ze względu na strome nachylenie winnicy wszystkie prace wykonujemy ręczne.

Uprawa winorośli i wytwarzanie wina to nasza przygoda. Każde tworzone przez nas wino traktujemy jak wino dnia świątecznego, w którym zawarte są doznania, wrażenia, chwile przyjemne, które tym różni się od zwykłego wina, czym różni się niedziela od dnia powszedniego.

Chcemy być ogniwem i częścią Podkarpackiego Szlaku Winnic. Każdego zainteresowanego odkrywaniem pasji, jaką jest winiarstwo serdecznie zapraszamy do naszej winnicy.

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Mieszko rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Jolanta i Andrzej Ligęzka
ul. Wielopolska 230b
39-200 Dębica

  • +48 604 964 863

  • tygrys_@autograf.pl

Lokalizacja

Inne winnice