Milena

Milena 2017-06-25T18:50:51+02:00

Opis winnicy

Stanisław Marszałek, Przemysław Tarczyński
Trzcinica, gmina Jasło, powiat jasielski
Założona w 2007, powierzchnia 0,20 ha


W naszej rodzinie ogrodnictwo jest już tradycją, bowiem od polowy lat 70. byliśmy ukierunkowani na ten właśnie rodzaj upraw. Najpierw były to sady wiśniowe, później plantacje porzeczek i agrestu, a teraz winnica.

Pewnego dnia natknęliśmy się w prasie na informację o Romanie Myśliwcu… i tak to się zaczęło. Połączenie pasji ogrodnictwa z miłością do wina, skatalizowane przez dokonania Romana, doprowadziło nas do założenia winnicy. Uznaliśmy, że formalnie jej początek będziemy datować na rok 2007, choć już rok wcześniej posadziliśmy doświadczalnie kilka rzędów.


W naszej winnicy możecie zobaczyć teraz 14 odmian: Seyval Blanc, Muskat, Regent, Rondo, Aurora, Sibera, Leon Millot, Bianca, Cabernet Dorsa, Merzling, Swenson Red, Marechal Foch, Jutrzenka, Frontenac.

Obecnie jesteśmy na etapie eksperymentów z produkcją wina. Liczymy na to, że nasz produkt z roku 2010 będzie można zaprezentować szerszej publice. Jeśli uda nam się uzyskać zadowalającą jakość wina, to planujemy powiększenie areału winnicy, koncentrując się już na konkretnych odmianach. Naszym celem tzw. długoterminowym jest produkcja wina musującego metodą tradycyjną.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że rzecz dzieje się w Trzcinicy (Karpackiej Troi), nazwanej pierwszą w Polsce winiarską wioską. Nieopodal znajdują się winnice „Zacisze” oraz „Dwie Granice”.

Naszej winnicy nadaliśmy nazwę „Milena”. To imię pochodzenia starosłowiańskiego, zawierające pierwiastek mil, oznaczający „miły”. Chcemy, żeby właśnie taka była nasza winnica i nasze wino. To nasze marzenie, które nabiera coraz bardziej realnych kształtów.
Właściciele należą do Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Stanisław Marszałek brał udział w programnie Podkarpackie Winnice.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Milena rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Stanisław Marszałek
Trzcinica 312
38-207 Przysieki

  • p.tarczynski@gmail.com

  • www.winnicamilena.pl

Lokalizacja

Inne winnice