Słoneczna Górka

Słoneczna Górka 2017-06-25T18:54:46+02:00

Opis winnicy

Franciszek Bytnar, Mateusz Bytnar
Albigowa, gmina Łańcut, powiat łańcucki
Założona w 2007, powierzchnia 0,06 ha


Winnicę Słoneczna Górka wraz z rodzicami założyłem w Albigowej k. Łańcuta w 2007 r. Wcześniej na jej terenie przez wiele lat znajdował się sad, który prowadził mój dziadek Tomasz. Był sadownikiem, a jego marzeniem było założenie winnicy, gdyż albigowskie tereny zawsze słynęły z lepszych ziem w województwie podkarpackim. Tamtejszy mikroklimat i idealne południowo-zachodnie nachylenie stoku tym bardziej przemawiają za uprawą winorośli.

Pomysł, aby założyć winnicę narodził się już dosyć dawno i dlatego zdecydowaliśmy się na nasadzenie na małym skrawku próbnych odmian winorośli białych i czerwonych: Seyval Blanc, Sibera, Aurora, Bianca, Rondo, Regent. Sadzonki zakupiliśmy od Romana Myśliwca i doskonale się one przyjęły. W 2009 r. zrobiliśmy pierwsze wino. W przyszłości planujemy poszerzyć powierzchnię o 0,15 ha, ograniczając się do dwóch odmian, tak, aby produkować wytrawne wino białe i czerwone.

Mieszkamy w Bieszczadach, gdzie od 8 lat prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne „Słoneczna Chata”. Chcielibyśmy, aby nasi goście mogli również spróbować kiedyś wina „Słoneczna Górka”.

W styczniu 2010 r. zostałem członkiem Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Zamierzam również uczestniczyć we wszystkich szkoleniach.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Słoneczna Górka rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Mateusz Bytnar
Średnia Wieś 8A
38-604 Hoczew

  • +48 13 469 40 31

  • slonecznagorka@poczta.neostrada.pl

Lokalizacja

Inne winnice