Sztukówka

Sztukówka 2021-04-22T13:24:09+02:00

Opis winnicy

There are lots of best essay writing service in usa online sources available that offer this sort of task for both makeup and APA or even MLA-style assessments.

Leszek Szczęch
Glinik Średni, gmina Frysztak, powiat strzyżowski
Założona w 2009, powierzchnia 0,93 ha


Właścicielem Winnicy Sztukówka jest Leszek Szczęch, który po kilkunastoletnim pobycie na Mazowszu zdecydował się na powrót z rodziną na Podkarpacie. Wybór padł na Sztukówkę, część wsi – Glinik Średni w gminie Frysztak, na uroczym wzgórzu ze wspaniałymi widokami na okolicę.


Winnica o obecnej powierzchni ok. 1 ha usytuowana jest na południowym zboczu o średnim nachyleniu ok. 10%. Pierwsze nasadzenia, wykonane w Święto Pracy 2009, obejmują kilka odmian typowo przerobowych, zarówno na wina białe, jak i czerwone. Planowane kategorie win: stołowe i jakościowe, z biegiem czasu i wzrostem doświadczenia także wina musujące.


W przypadku powodzenia w uprawie i produkcji wina planowane są dalsze nasadzenia oraz budowa winiarni. W przyszłości planowane jest również założenie gospodarstwa agroturystycznego.
Uprawiane odmiany: Leon Millot, Marechal Foch, Regent, Rondo, Hibernal, Johanniter, Ortega, Siegerrebe, Seyval Blanc, Solaris.Zapisz

Zapisz

Rodzaje win

Aby zobaczyć wina produkowane przez winnicę Sztukówka rozwiń poniższą listę

informacja i zdjęcia do uzupełnienia

Kontakt

Leszek Szczęch
Glinik Średni 140
38-130 Frysztak

  • +48 605 539 422

  • winnica@sztukowka.pl

  • www.sztukowka.pl

Lokalizacja

Inne winnice